Menu

Moje Alternatywne Inwestycje

" Każdego można kupić - trzeba tylko znać cenę i rodzaj waluty "

Dochód pasywny - Lokata

omenek93

d13957cdd6

Dochód pasywny - mówiąc krótko - otrzymujesz pieniądze za to że je zainwestowałeś , tylko w wartości kilku procent . Jednym z popularnych rozwiązań w Polsce dzięki któremu otrzymujemy taki dochód jest Lokata w banku.
Najłatwiej jest to przedstawić na przykładzie :


Inwestujesz 10.000 zł na 6 miesięcy , przy oprocentowaniu 3% oraz kapitalizacją na koniec umowy ( wartości są wymyślone  ale wyliczone za pomocą kalkulatora na stronie bankier.pl )
Otrzymujesz 120 zł
Dużo, mało ? Nie wiem. Praktycznie otrzymaliśmy 120 zł za "nic" .

Oczywiście można wyszukać lepsze lokaty ta jest podana tylko dla przykładu. Często ludzie mają sporo pieniędzy na kontach ale nic z tym nie robią. Skoro już trzymasz je na koncie i nie potrzebujesz ich w ciągu kilku miesięcy wrzuć je na lokatę , zawsze to trochę więcej pieniędzy.

czasjestpienidzestaryzegarekimonety81165681


Trzeba też spojrzeć na to z innej strony . Przez 6 miesięcy nasze pieniądze są zamrożone , tak można je wyciągnąć  ale nasze zyski które mogliśmy mieć często przepadają a w najgorszym razie będziemy jeszcze musieli dopłacić dlatego warto się zastanowić przed wyborem tej opcji.


Warto mieć też na uwadze że przez ten okres ( w sumie jak trzymamy je w banku to wychodzi na to że ciągle), nasze pieniądze są narażone na to że  już nigdy nie możemy ich odzyskać w momencie jakiegoś "krachu" bądź wojny , wiadomo są to przykłady czysto teoretyczne ale jak wiemy z historii tak się zdarzało.