Menu

Moje Alternatywne Inwestycje

" Każdego można kupić - trzeba tylko znać cenę i rodzaj waluty "

Zysk , Strata ?

omenek93

profitloss

Witajcie w nowym roku . Zapewne macie masę postanowień jak to zwykle bywa w tym czasie  - schudnąć , ćwiczyć , przestać palić papierosy i wiele wiele różnych podobnych "przedsięwzięć" . Niektóre z nich już po kilku dniach odkładamy na inny czas , inne zaś zrealizujemy i będziemy z tego powodu bardzo dumni. Ja stwierdziłem że publicznie pokażę takie noworoczne postanowienie ale jak to u mnie na blogu bywa - ALTERNATYWNE . Każdego dziesiątego dnia miesiąca będę kupował Kryptowalutę Bitcoin za 10% pensji minimalnej ( tygodniowej) obliczonej według mojego wzoru i moich przemyśleń. Wedle zarobków w Wielkiej Brytanii ( bo jak wiadomo w chwili obecnej tutaj żyję i pracuję) Co to znaczy ?

Pensja Według Moich Obliczeń :

Minimalna stawka godzinowa : 7,83 GBP

Średnia ilość godzin dziennie : 8        ///          Ilość dni pracy : 5

Pensja : 7,83 x 8 = 62,64     ///      62,64 x 5 = 313,20 GBP          

Ile GBP na Bitcoina :  313,20 x 0,10 = 31,32 GBP

WAŻNE : Nie odejmuję od tej kwoty podatku , opłaty zdrowotnej. Jeśli chodzi o dokładną kwotę może ona różnić się w momencie zakupu między 31 a 31,50 ponieważ wszystko jest zależne od oferty na giełdzie gdzie będę je kupował .

Oczywiście nie tylko Kryptowalutami człowiek żyje.. ( chodź można ;) ) Tego samego dnia będę również kupował jedną srebrną monetę z tych najpopularniejszych . Ważna rzeczą którą również będę brał pod uwagę będą "okazje" jak kupienie starszych monet Polskich  które posiadają jakąś część srebra w sobie. Każdą taką informację będę Wam skrupulatnie udostępniał i pisał o transakcjach.

Ważnym czynnikiem na to noworoczne postanowienie będzie miała wpływ sprzedaży przedmiotów które posiadam. Część tych pieniędzy zostanie przeznaczone na powiększenie portfolio więc i może publicznie zobaczycie jakieś ciekawe złote okazy.. Zastanawiam się również nad Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych PZU - dla mnie to świeży temat . Na tą chwilę obserwuję , z czasem dam znać czy tam również będę działał. 

Po co to wszystko ? 

To postanowienie obarczone jest sporym ryzykiem. Chcę sprawdzić tą jak że ciekawą formę "Postanowienia Noworocznego" . Każdą transakcję , spróbuję w zakresie moich możliwości opisać jak najprościej . Pokazać czy mój pomysł ma sens. Z każdym postem będę sprawdzaj jak kształtuje się moje portfolio.

Zysk , strata ? Co myślisz ?  A może sam chciałbyś mieć takie postanowienie ? Zapraszam do kontaktu bądź zostawiania komentarzy ! :)

 

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • mrcentus

    Fajne postanowienie. Będę uważnie śledził jak Ci idzie