Menu

Moje Alternatywne Inwestycje

" Każdego można kupić - trzeba tylko znać cenę i rodzaj waluty "

Nie Oszukuj Samego Siebie

omenek93

jakplanowawydatkiwmiesicu_kwadrat_new

 

Witajcie.

Dziś kolejny z pozoru łatwy temat, bo przecież kto okłamuje samego siebie ? :) Wbrew pozorom spora liczba osób to robi , nie przyjmuje pewnych kwestii bądź nie godzi się z porażką. Tutaj oczywiście poruszę temat finansowy.

Najbardziej rozchodzi się o nasze inwestycje , o to że popełniamy błędy i podejmujemy złe decyzje bo przecież ktoś kto wpłacił na giełdę 1000 zł , a po tygodniu wypłacił wszystkie środki w wysokości 900 zł nie zarobił 900 a stracił 100 prawda ? 

Często ludzie zatracają się w tym co robią .. Nie liczą skrupulatnie pieniędzy i oszukują samego siebie czasem nawet o tym nie wiedząc. Kupujesz dziś monetę za 100 zł a w przyszłym rok sprzedajesz za 90 zł myśląc że na pewno nie kupiłeś jej drożej...

Najbardziej "poszkodowani" - z finansowego punktu widzenia , są Ci którzy grają w gry hazardowe . Oczywiście że ludzie wygrywają , ale często nie mówią ( bądź z reguły sami nie wiedzą) ile przegrali. Osobiście spotkałem się z przypadkiem w której ktoś obstawił mecze za łączną kwotę 200 zł , ale i tak cieszył się gdy wygrał 120 zł ( nie mówię tutaj o przypadku w którym cieszyłby się że stracił mniej , on cieszył się że WYGRAŁ - 120 ).

Jeżeli gramy na giełdzie , z reguły w historii mamy spis naszych transakcji więc możemy szybko wykalkulować czy zarobiliśmy bądź straciliśmy , wszystko wygląda dobrze i ładne ale dużo osób w ogóle na to nie patrzy , woli oszukiwać samych siebie że "jest dobrze".

Podobnie jest w codziennym życiu . Kupujesz coś w sklepie i myślisz że jesteś łowcą okazji , że oszczędzasz.. a w sklepie 15 metrów dalej cena była jeszcze niższa. Oszukujemy również w momencie kiedy "żyjemy ponad stan" ( o czym było w niedawnym artykule) ,a później zastanawiamy się gdzie podziały się nasze pieniądze. 

Przestań oszukiwać samego siebie ! Nie ważne czy grasz na giełdzie, inwestujesz w monety czy żyjesz ponad stan.

Weź kartę bądź otwórz notatnik w telefonie i NOTUJ - abyś miał czarno na białym jak kreuje się Twoja sytuacja !

 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Złoteinwestycje] 194.99.105.*

    Drobne kłamstewka można sobie czasami wybaczyć :) to i tak takie udawane oszukiwanie, przecież w to się nie wierzy tylko w ten sposób próbuje się usprawiedliwić jakieś potknięcia.

  • omenek93

    Zależy co rozumiesz przez "drobne kłamstewka " :) Nie wydaje mi się że tak jest , właśnie dlatego o tym piszę . Bardzo często przez takie "drobne" rzeczy wiele osób popada w zadłużenia.