Menu

Moje Alternatywne Inwestycje

" Każdego można kupić - trzeba tylko znać cenę i rodzaj waluty "

Przestań żyć na Pokaz

omenek93

Jak najlepiej zarządzać swoimi pieniędzmi ? Odpowiedź jest  banalna - Wydawaj mniej niż posiadasz. Eureka !

A widzisz.. Nie do końca to takie proste.. 

Często zdarza się że wiele z Nas żyje ponad stan swoich możliwości aby nie być gorszym niż inni . "Kowalski był tydzień temu w Zakopanem.. Więc teraz My musimy jechać ! " . Kowalski kupił sobie nowy telewizor.. Halina jedziemy Kupić większy... !

Zdarza się również że ludzie mający więcej pieniędzy niż przeciętny człowiek również popełniają takie błędy , tylko ( na ich nie korzyść)  na większą skale. Jak możesz popaść w długi nawet będąc milionerem ? W taki sam sposób jak i przeciętny człowiek - Żyjąc ponad stan. Tacy ludzie marnują bardzo wiele swoich pieniędzy a później budzą się " z ręką w nocniku " .

Kojarzycie zapewne jednego z najlepszych (byłych) bokserów , Mike-a Tyson-a ? Za całą swoją karierą uzbierał między 450 a 500 mln dolarów i wszystkiego się pozbył ( a niektórzy z Nas mówią że by im 1 mln złotych do końca życia starczył.. ;) ) ! Wille, jachty , wycieczki , imprezy , znajomi , kobiety , ogrodnik ( tak , dodam go tutaj bo podobno wydawał dziesiątki tysięcy dolarów  tygodniowo aby miał ładny ogród  :) ) , hazard.. Oczywiście często bywa tak że apetyt rośnie w miarę jedzenia., ale gdzie jakakolwiek granica tego wszystkiego ? Dlaczego nie zatrzymał się i nie pomyślał chodź chwilę o przyszłości.. Swego czasu można było z nim zjeść kolację za pieniądze gdyż musiał sobie jakoś dorobić..

Wróćmy na ziemię. Skoro ktoś z takim budżetem potrafił przegrać swoje pieniądze to dlaczego my nie możemy zrobić tego ze swoim ?

Chwila  refleksji .

croppedekonomia

 

Nie ważne czy masz więcej bądź mniej pieniędzy niż Twoi znajomi.. Ważne byś je szanował i nie żył na pokaz.  Czy ktoś kto chodzi w nie markowych butach musi oznaczać że ma mniej pieniędzy od Ciebie ? Czy ktoś kto jeździ tańszym samochodem niż Twój oznacza to samo ? 

Dąż do celu, znaj swoje możliwości, nie zazdrość.

Myśl o przyszłości.

Cześć.

 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Maciej] *.16-1.cable.virginm.net

    Społeczeństwo wyrabia w nas nawyk, że ktoś na nas patrzy, nas ocenia od najmłodszych lat. Szkoła np. jest najlepszym tego przykładem. A gdyby tak mieć wywalone na to co o nas mówią, czy to dobrze czy źle. Jakie to ma znaczenie. Robić swoje i iść do przodu. Ale nie koniecznie tam gdzie wszyscy.

  • omenek93

    Masz rację Maciej. Dlatego napisałem ten artykuł . Pozdrawiam :)